Muži i ženy si rádi pořizují kvalitní věci a dnes víc, než kdy dříve, řeší i původ věcí, které si pořizují. Například auto z Německa, káva z Kolumbie, rum z Karibiku, apod. Ale když se ohlédneme, tak zjistíme, že i u nás se vyrábí produkty, které mají v česku bohatou tradici a získaly si uznání po celém světě. Snad každý z nás se setkal s pojmem Bohemia Crystal. A jsou to právě české sklárny, které stojí za tímto prestižním označením a můžete se ním setkat v českých domácnostech, ale i v nejluxusnějších hotelech po celém světě. Za zmínku rozhodně stojí i slovenská sklárna Rona, která vedle běžné výroby má i svou prémiovou kolekci, se kterou se můžete setkat třeba u leteckých společností jako jsou Emirates, Etihad, KLM nebo American Airlines.

Takže pokud každý rok řešíte, čím se muži zavděčit, zkuste vybrat nějaký opravdu originální dárek vyrobený v České republice. Sortiment je opravdu široký, tak jsme se rozhodli, že vám trochu pomůžeme a přidáme pár tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

Muži, kteří si potrpí na kvalitní pití nebo mají vyladěný domácí bar, určitě ocení, když úroveň servírování pozvednou na novou úroveň luxusní sadou sklenic na whisky či rum, doplněnou o krásnou karafu. Krásných whisky setů je celá řada. Tradiční tvary, designovky, ručně broušené nebo barevně stříkané sady. Prohlédněte si je na našem e-shopu nebo si je můžete všechny prohlédnou v našem showroomu v Brně.

Whisky souprava Quadro, Crystalite Bohemia 
Souprava na whisky či rum, Kolekce QUADROCrystalite Bohemia a ručně vyráběný whisky set od slovenské sklárny Rona

Každá sklenice má svá specifika, která napomáhají zvýraznit chuť, aroma nebo udržovat teplotu. Proto se používají jiné sklenice na likér, jiné na rumy a jiné třeba na whisky. Víte podle čeho vybrat správnou sklenici? Poradíme vám.


Sklenice na líker, rum či grapu. Sklárna Rona


Whisky set Acapulco, sklárna Crystalite Bohemia

Kromě sklářského průmyslu můžeme být v česku hrdí ještě na jednu věc. Pivo. Stejně jako české sklo, i české pivo patří k tomu nejlepšímu, co jsme světu dali. Takže není na čase si vychutnat pivo z opravdu dobré sklenice?


Pivní sklenice, Crystalite Bohemia

Ať se nebavíme pořád jenom o alkoholu, co třeba káva nebo čaj? I kvalitní kávu si lépe vychutnáte z kvalitního porcelánového šálku nebo designově povedené termo sklenice, ideální třeba na cesty do práce. My jsme je otestovali a podívat se můžete na video.

 
Dvoustěnná termosklenice Simax. Ideální například na kafe lungo nebo cappuccino. Dvoustěnná sklenice Simax, Coffee to Go.


Porcelánový šálek a podšálek kolekce Tom, Porcelánka Thun.