Pokud jste loni vybrali jako svatební dar třeba dovolenou nebo luxusní večeři v restauraci asi to přineslo víc starostí, než radosti. To bohužel nemohl nikdo čekat  a jak se zdá, tak letošní svatby čeká podobná nejistota jako v loňském roce.

V česku vládnou jednoznačně obálky s penězi a možná to novomanželé i nejvíce ocení. Ale pokud přemýšlíte jak se odlišit a trochu se vytáhnout před ostatními, zkuste se inspirovat v našem článku.

Svatební dary v roce 2021

Tradiční Cibulák, porcelánová souprava nebo sada skleniček, to jsou přesně ty dary, které dostávali naši rodiče i prarodiče a mnohdy je mají schované dodnes. Dnes asi porcelánovou soupravou s cibulovým vzorem nikoho neohromíte a když příjde řeč na sadu skleniček, tak se vám hned vybaví Miroslav Donutil v Peliškách.

Ale podívejme se na to z druhé strany. Chcete trendy dárek, na který si za týden nikdo nevzpomene? Nebo chcete, aby si váš svatební dar připomněli s každou lahví vína? Možná ty sklenice přeci jen nebudou šlápnutí vedle .

  

Bohemia Crystal není přežitek

Nekoukejte na sadu sklenic jako na levný dar, který koupíte v supermarketu jako spotřební zboží. České sklo je známe po celém světě a značka Bohemia Crystal je známkou tradice a kvalitní řemeslné práce.

  

- můžete se zaměřit na celé designové moderní kolekce jako jsou Diamond, Quadro, Marble, které vyrábí česká sklárna Crystalite Bohemia.

- ručně či strojně vyráběné moderní sklo, které nabízí třeba slovenská sklárna Rona. Tady se rozhodně nebavíme o sklenicích, které by nebyly trendy, právě naopak. Tyto sklenice najdete v nejluxusnějších hotelech nebo prvotřídnich aerolinkách.

 

- ručně broušené sklenice se opět vrácí do módy a můžete je dnes běžně vidět v moderních kavárnách nebo restauracích.

- sklenice, které jsou zdobeny luxusními kamínky Swarovski či Preciosa krásně zapadnou do jakékoliv dekorace v domácnosti.

 

Takže stále si myslíte že české sklo nemá co nabídnout?

Doplňky do domácnosti

 

Doplňky do kuchyně a porcelán

Vracíme se k oblíbenému tématu: porcelán jako svatební dar. Ta doba je už pravděpodobně pryč. Narozdíl od sklenic nebo váz za pár stovek, je porcelán cenově dražší a proto je lepší se pak přiklonit k obálce a nechat novomanželé ať si sami vyberou jídelní soupravu, jaká se jim líbí. A to stejné platí i pro doplňky do kuchyně. Rozbalit si jako svatební dar skleněný pekáč nebo dózu na potraviny asi nebude úplně to právé.